Nasiona konopi

Nasiona mogą być zwykłe lub feminizowane (femi):

  • zwykłe (regular) - statystycznie wyrośnie z nich 50% osobników męskich, 50% żeńskich
  • feminizowane - wyrośnie z nich większość osobników żeńskich, powiedzmy 99%, chociaż różnie to bywa. Przez to są droższe od zwykłych. Minus jest taki, że skoro są same samice, to nic ich nie zapyli, przez to nie będzie własnych nasion.

Skoro nasiona są takie ważne, to skąd je wziąć? Zasadniczo są do wyboru oryginalne, holenderskie pestki lub też nasionka z roślin uprawianych w Polsce.

Jeśli chcesz kupić oryginalne, holenderskie nasiona, to dobrym sklepem jest nasionka.com.pl. Znajdziesz tam nasiona wybranych, sprawdzonych odmian z Dutch Passion, jednego z najlepszych holenderskich seedbanków, w dobrej cenie.

Nasiona polskie są tańsze, ale uwaga - jeśli już je kupować, to najlepiej pestki stabilnych genetycznie odmian. Chodzi o to, że większość odmian jest niestabilna genetycznie, tzn. z nasion kolejnych pokoleń wyrosną rośliny różniące się od roślin z oryginalnych, holenderskich nasion (np. high może być słabszy).

Stabilnych genetycznie odmian jest tylko kilka, np. sławny Skunk czy Passion #1. Dobre nasiona Passion #1 były na openseed.pl. Ludzie biorący stamtąd nasiona w latach 2009-2012 byli zadowoleni na jesieni. Warto też poszukać na różnych forach internetowych, czasami można tam dostać nasiona za darmo.